Kolekcjonerski bardzo duży wazon w stylu Bauhaus z renomowanej wytwórni KPM w Berlinie.

Projekt słynnej niemieckiej projektantki Trude Petri (1906-1988) która projektowała dla Bauhaus.

Projekt z 1935 r.

Wykonanie lata 40-te. w oddziale KPM Berlin w Selb.

Sygnowany na spodzie.

Porcelana, seladonowe szkliwa.

Stan bardzo dobry. Nie ma uszkodzeń ani napraw.

Duży, masywny wazon. Wysokość: 41 cm.

Trude Petri-Raben (ur . 25 sierpnia 1906 w Hamburgu , † 1998 w Vancouver ) była niemiecką rzeźbiarką, malarką i projektantką.

Petri studiował na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Hamburgu . W 1929 roku dyrektor Günther von Pechmann sprowadził ją jako projektantkę do Königliche Porzellan-Manufaktur Berlin (KPM).

Filiżanka do kawy (górna i spodek) z serwisu Urbino firmy KPM (projekt: Trude Petri, 1931)

Już w 1931 r. Zaprojektowała Urbino , usługę, która spełniała wymagania Bauhausu dotyczące formy dostosowanej do materiału i wyraźnej redukcji do tego, co najważniejsze ( nowa obiektywność ). Został nagrodzony złotym medalem na Milan Triennale w 1936 roku i Grand Prix na Wystawie Światowej w Paryżu w 1937 roku . Projekt oparty jest na podstawowych kształtach okręgów i kul i jest inspirowany elegancką wschodnioazjatycką sztuką naczyń. Tym samym spełnił wymagania dotyczące produkcji seryjnej i wszechstronnego zastosowania. KPM nadal produkuje tę usługę do dziś.

Wraz z rzeźbiarzem Siegmundem Schützem (1906–1998) stworzyła cykl Arkadia , w którym Petri zaprojektował kształt, a Schütz – medaliony z biskwitowej porcelany. Po drugiej wojnie światowej ten kształt jest również wykonany bez medalionów pod nazwą Urania .

Po ślubie z Johnem Rabenem Trude Petri przeniosła się do Chicago, ale pozostała związana z KPM jako projektantka. W 2006 roku z okazji 100. urodzin Trude Petri i Siegmund Schütz w berlińskim Muzeum Sztuki Dekoracyjnej odbyła się jubileuszowa wystawa .

REZERWACJA
Darmowa wysyłka kurierska.

 

Jak kupić?
Proszę o wiadomość email na adres: info@galeriadas.pl
lub telefon: 604 509 950