O Galerii

Galeria D.A.S. powstała w 2016 r. jako nowe miejsce na mapie galerii sztuki i antykwariatów w Kielcach. Naszym celem jest prezentacja do sprzedaży polskiej i zagranicznej sztuki XX wieku oraz sztuki dawnej od XVIII do końca XIX wieku. Szczególne miejsce zajmują w niej obiekty polskiej sztuki użytkowej z II połowy XX wieku (lata 50/60/70-te.).

Galeria posiada zróżnicowaną ofertę, w ramach której prezentuje: rzemiosło artystyczne, malarstwo, grafikę, rzeźbę, meble, tkaniny oraz różnorodne obiekty kolekcjonerskie. Wszystkie dzieła sztuki prezentowane w Galerii są oryginalne i zostały dla Państwa starannie wyselekcjonowane. Dokładamy najwyższych starań by nasza oferta spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów i miłośników sztuki. Staramy się by prezentowane w Galerii przedmioty były nie tylko piękne, ale również niebanalne i rzadkie. Zależy nam by zamieszczone na stronie rzetelne i kompletne opisy oferowanych przedmiotów dawały pełen obraz aktualnej oferty Galerii.

Karol Pawlik

W czasie gdy sztuka dekoracji wnętrz staje się bardzo popularna Galeria D.A.S. wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Prezentujemy szereg „designerskich” mebli, szkieł, ceramiki, oświetlenia, grafiki i tkanin z lat 50/60/70-tych. XX w. przeważnie polskich artystów i projektantów. Sztuka użytkowa tego okresu to ponadczasowe wzornictwo idealnie wpisujące się zarówno w stylowe jak i całkiem współczesne wnętrza. Oprócz wartości dekoracyjnej prezentowane obiekty mają stale rosnącą wartość kolekcjonerską i materialną – są zatem dobrą inwestycją.

Galeria D.A.S. sprzedaje, ale również skupuje za gotówkę lub przyjmuje do sprzedaży komisowej ciekawe obiekty. Zapraszamy osoby zainteresowane na spotkanie w lokalu Galerii lub do wysyłania ofert drogą mailową. Współpracujemy z wieloma ekspertami i kolekcjonerami w całej Polsce.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy (dane kontaktowe w zakładce „Kontakt”).

Właścicielem i antykwariuszem Galerii D.A.S. jest Karol Pawlik. Historyk z wykształcenia (ze specjalizacją: Ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego), studiujący również historię sztuki, pasjonat i z zamiłowania kolekcjoner antyków i polskiego designu, posiadający ponad 18-letnie doświadczenie w handlu dziełami sztuki, m. in. w ramach swojej pierwszej galerii “Antyki-Wnętrze”, którą otworzył w wieku 25 lat. Kontynuator tradycji rodzinnej od strony ojca – Krzysztofa Pawlika, kolekcjonera i antykwariusza, współwłaściciela Salonu Dzieł Sztuki i Antyków „PAGA” w Kielcach.