Wyjątkowej klasy i urody kolekcjonerska rzeźba z brązu w stylistyce epoki Art Deco słynnego polsko-francuskiego rzeźbiarza znanego, cenionego przez kolekcjonerów na świecie Paula Philippego.
Rzeźba przedstawia piękną nagą kobietę dosiadającą tygrysa. Rzeźba osadzona na pięknym oryginalnym marmurowym postumencie w stylu Art Deco.
Wysokiej klasy obiekt godny najlepszej kolekcji brązów.

„Kobieta na tygrysie”
autor: Paul Philippe (1870-1930)

Odlew ze słynnej wiedeńskiej manufaktury Goldscheidera.
Lata 20/30-te.
Sygnowany przy podstawie znakiem odlewni, numerami oraz nazwiskiem autora.
Stan bardzo dobry.
Trzy niewielkie wyszczerbienia na postumencie naprawione co widać na zdjęciach.
Wymiary: wys. całkowita 41 cm, podstawa 25,5 x 12 cm.

 

Paul Philippe był francusko-polskim rzeźbiarzem, który tworzył rzeźby z brązu i chryzelefantyny (brąz w połączeniu z kością słoniową) w stylu Art Deco i Art Nouveau. Jego charakterystyczna praca Przebudzenie (1925) pokazuje młodą kobietę budzącą się z głębokiego snu. Urodzony w 1870 roku w Toruniu w Polsce, Philippe przeniósł się do Francji około 1900 roku, aby studiować u Antonina Larrouxa w École des Beaux-Arts w Paryżu. Po ukończeniu szkoły rozwinął swoją charakterystyczną estetykę egzotycznych kobiet w pozach teatralnych. Prace artysty były szeroko doceniane przed jego tajemniczą śmiercią w 1930 roku w nieokreślonym miejscu we Francji. Dziś jego prace znajdują się w kolekcji Muzeum Art Deco w Moskwie oraz wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie. Jego rzeźby pojawiają się na aukcjach w najlepszych domach aukcyjnych takich jak Sotheby’s osiągając ceny od kilku do kilkudziesięciu tysięcy dolarów za rzeźbę.

Cena: 6 500 zł

Darmowa wysyłka kurierska .

 

Jak kupić?
Proszę o wiadomość email na adres: info@galeriadas.pl
lub telefon: 604 509 950